Assemblea d’urgencia

assemblea d'urgènciaEl divendres vam fer una assemblea d’urgència. El motiu son les properes eleccions del 21D. 

Unes eleccions que no ens agraden, ni com han estat convocades ni els tempos que no ens permeten fer el procés participatiu que a nosaltres ens hagués agradat. Però la realitat es la que és, el dia 17 de novembre s’ha de presentar la llista i no hi ha temps per el·laborar una des de baix.

No ens agrada que la negociació es faci “des de dalt” i així ho vam indicar diferents membres de l’assemblea.  Tot i així Tarragona en Comú vam decidir participar a Catalunya en Comú perquè pensem que no fer-ho seria una irresponsabilitat. Tarragona en Comú son un partit municipalista però defensem una altre manera de fer les coses i per això formem part de Catalunya en Comú.

Vam decidir presentar l’Àngels Pérez per a que vagi a la llista de Catalunya en comú per Tarragona i ella representarà a Tarragona en Comú dins de la confluència. Tot i que no es important el nom, l’important es que estiguem representats com a part de Catalunya en Comú. 

L’Àngels, animada pels companys a formar part d’un nou subjecte polític on l’ esperit ha d’ésser el de construcció d’un nou país en comú, valorant la feina feta per intentar equilibrar una representació de tots els actors polítics i, entenent que Tarragona ha de tenir una llista, va acceptar ser una més per sumar. Però després de donar als companys les gràcies per confiar en ella va rebutjar formar part d’aquesta llista. Seguirem treballant!!!

 

 

 

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: