Trens dignes

oct. 5, 2016 | Comunicats | 0 comments

Des de Tarragona en Comú recolzem la concentració de demà dia 10 d’octubre a Vila-seca, en demanda d’un servei ferroviari de qualitat a les línies del Camp de Tarragona i les Terres de l’Ebre.

Ens unim així a la demanda de la millora de la qualitat de les línies dels trens regionals, els trens més assequibles, i, per tant, els que fa servir la major part de la ciutadania. Una demanda que ja és històrica però també cada cop més urgent.

I és que, d’acord amb les plataformes convocants, aquestes línies ferroviàries no estan en bon estat, els retards son la normalitat i els trens cada cop són més vells. Defensarem la qualitat d’aquest transport públic tant necessari pels desplaçaments habituals de la gent de la nostra ciutat, que es veu obligada a deixar-lo de fer servir i cercar alternatives més costoses degut a la seva ineficàcia.

Remarquem que aquesta situació no és compartida per la resta de capitals de província catalanes, on els temps que els serveis per unir-los amb Barcelona s’han modernitzat, en molts casos, reduint els temps de viatge. A més, a la vegada que els trens regionals es van deteriorant sense el degut manteniment, s’estan fent inversions importants en nous traçats ferroviaris i trens d’alta velocitat, menys accessibles económicament.

A Tarragona en Comú estem al costat de la gent i de les demandes del territori, i lluitem per una millor qualitat de vida a la nostra ciutat, en la que els transports més populars son un element bàsic avui en dia.

Per tot això, us animem a participar en la concentració que es durà a terme demà dilluns dia 10 d’octubre a les 11:30 a l’estació de Vila-seca.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: