Tanca publicitària de Parc de Riu Clar

set. 29, 2016 | Comunicats, Torreforta i Barris | 0 comments

Des de Tarragona en Comú volem donar suport a l’AVV Parc Riu Clar en la seva reivindicació demanant que treguin una tanca publicitària que van col·locar al seu barri. Tanca que es més alta i té més superfície (17 metres d’alçada i 60 m2 de superfície) que els pisos dels blocs del costat. I que quan estigui il·luminada, encara no han encès les llums, no deixarà dormir a molts veïns.

Un cop més veiem com a l’ajuntament primen els interessos de les empreses per damunt de  la qualitat de vida dels tarragonins. A TgneC no ens sembla mal que les empreses vinguin a fer negoci a Tarragona però no a qualsevol preu. No per damunt de la salut i el descans dels tarragonins. A més, que no ens vulguin enredar: Una tanca publicitària no “crea” riquesa.

També lamentem que el consistori no tingui cap ordenança municipal que reguli l’instalació de les tanques publicitàries ni les mides que aquestes poden tenir dins del terreny urbà, ni quan son a prop d’edificis.  Per això lamentem que hagin ficat aquesta a un terreny envoltat de veïns.  Trobem que es un tema que s’ha de regular. Així com legalitzar totes les tanques que hi han al nostre municipi. On només un terç estan registrades i paguen els impostos que els hi pertoca.

Un “mamotreto” així, pot estar bé dins un polígon comercial com les gavarres, o al costat d’una autovia al mig del camp on hi han altres de semblants però no dins de terreny urbà i rodejat de cases. No davant de la finestra d’uns veïns que han de dormir per anar a treballar.

Des del consistori s’hauria de fer una ordenança que regulés les tanques publicitàries i que no permetés una tanca d’aquestes mides dins d’un barri.

També ens sobta el canvi d’opinió que ha sofert el consistori. Fins fa poc estava decidit a fer-la desmuntar i fins i tot va enviar un avís a l’empresa donant-li un ultimàtum per a que la desmuntés. En canvi, ara diu que es legal i que ja esta bé com està. Què hi ha darrera d’aquest canvi d’opinió? Per què el consistori va assegurar als veïns que aniria fora i ara diuen que es legal?

Per tot això, donem el nostre suport als veïns i veïnes del Parc Riu Clar i estarem amb ells a la concentració de dissabte dia 1 d’Octubre a la rotonda de la T-11 entre el Parc de Riu Clar i Torreforta.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: