Suport al delta del Ebre

Des de l’àmbit municipalista de Tarragona en Comú fem arribar a les Terres de l’Ebre el nostre suport i el nostre compromís de participar activament a la manifestació del pròxim 7 de febrer a Amposta contra l’aprovació del nou Pla Hidrològic de l’Ebre, executada per un govern espanyol en funcions.

Actualment ja s’estan patint les conseqüències i els impactes ambientals i econòmics degudes a les alteracions del cabdal de l’Ebre, com és, entre d’altres, la pèrdua del Delta. Els estudis científics ja adverteixen de les
catastròfiques conseqüències que tindrà aquest Pla sobre l’equilibri ecològic, les persones, i l’economia del territori.

Una vegada més els governs decreten una llei sense una consulta ciutadana als milers de persones dels territoris afectats per la seva aplicació. Una vegada més denunciem aquesta forma d’entendre la democràcia d’un govern que ara està en funcions i que ja no té cap legitimat per aplicar aquesta llei.

Davant la gravetat d’aquests fets manifestem amb contundència el nostre rebuig a aquesta llei i ens solidaritzem amb la gent de les Terres de l’Ebre, tot fent nostra la seva lluita. Una lluita contra el mercadeig de l’aigua i la
pèrdua de sobirania popular del territori.

El dia 7, Tarragona estarà a Amposta! No al transvasament de l’Ebre!

Tarragona, 29 de gener de 2016.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: