Propostes econòmiques

La creació d’horts urbans: Es podrien habilitar solars propietat de l’ajuntament (per exemple, els antics vivers)  per incentivar feina remunerada a persones d’atur de llarga durada, recuperació d’espais urbans i per incidir en l’economia familiar.

Aprofitament i recuperació social dels espais rurals del municipi, com l’Horta Gran i d’altres que preserven les arrels agrícoles del Camp de Tarragona, amb plans d’inserció laboral;
Rehabilitació de masies abandonades i dels seus horts per a que gent sense feina s’hi puguin dedicar.
Creació d’una borsa de treball per a la rehabilitació d’habitatges: Per incentivar treball remunerat professional i recuperació/manteniment d’edificis.

Mirar d’impolsar la creació de cooperatives que reobrin les fabriques que han tancat perquè han deslocalitzat la producció però que poden ser viables en mans d’una cooperativa (Formada per antics treballadors)  que prioritzi les persones als beneficis. Seria una manera de recuperar el teixit industrial que hem perdut.
Crear una oficina emprededora on recolzar a la gent que vingui amb bones idees de muntar un negoci.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: