Tarragona Ciutat Educadora

L’educació forma part integral de la nostra vida i com a tal ha de ser visible més enllà dels centres educatius formant part de la dinàmica del municipi. Amb la finalitat de què l’educació estigui present en tot el que es fa al municipi.

Cal una implicació de les administracions i institucions de l’àmbit educatiu, cultural i social, la URV i ONGs, amb una planificació establerta, coordinació real i difusió que arribi a la ciutadania.

Ensenyaments postobligatoris i superiors

A l’àmbit universitari, no destinar fons públics a fundacions i entitats privades que ofereixin estudis universitaris (graus, màsters, doctorats).

Als ensenyaments postobligatoris i superiors s’ha d’arbitrar un sistema de beques-salari per garantir-hi l’accés.

Ensenyaments musicals

La música afavoreix la dimensió social i humana, potenciant les seves capacitats contribuint al desenvolupament integral de la persona. Cal reconèixer l’educació musical com un dret de tota la ciutadania.

La música és un dels ensenyaments artístics integrats en el sistema educatiu que tenen consideració d’ensenyaments de règim especial.

Proposem la no duplicitat de professionals docents exercint a l’àmbit públic i privat.

Es detecta una deficiència en l’oferta que debilita aquest servei basat exclusivament en l’aspecte mercantilista de l’educació.

Fomentar un model descentralitzador, incloent molt més als barris.

Aprofitar el treball existent i fet fins ara de projectes a barris, actualment només a S. Pere i S. Pau i a Camp Clar, per potenciar-lo i ampliar-lo amb la finalitat d’apropar el servei a tota la ciutadania.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: