Propostes de Mobilitat

Supressió de barreres arquitectòniques

Cal desenvolupar polítiques municipals que permetin eliminar les barreres arquitectòniques i fer possible que a les persones amb mobilitat reduïda no se’ls impedeixi la seva mobilitat per la ciutat. Cal fer possible que es puguin desplaçar persones amb cadira de rodes i que existeixi accés rodat als diferents edificis, permetent l’accés a les ambulàncies i d’altres vehicles, quan es requereixi. Les polítiques que, històricament, ha desenvolupat l’ajuntament de Tarragona ha estat molt irregular i a vegades molt insensible a les necessitats dels seus ciutadans. En ocasions, no tant sols no han eliminat les barreres arquitectòniques, sinó que las han creat. Per exemple, en la zona mitja de les escales del miracle, unes quaranta vivendes no tenen accés rodat, amb el que això implica des del punt de vista tant d’accés a ambulàncies si es requereix, com de sortida en cadira de rodes, trasllat d’objectes, etc. I en aquest cas, les barreres arquitectòniques no son naturals, sinó que han estat creades i, progressivament augmentades per l’Ajuntament de Tarragona.

Implantació de carrils bici al municipi

Tot i que els últims anys s’han instal·lat espais per la mobilitat en bicicleta a la ciutat, no s’ha fet una connexió entre els diferents ramals de carril-bici i no s’ha cobert tot l’espai del casc urbà incloent tots els barris.


• Pacificació de la ciutat en el camp de trànsit rodat

La ciutat i els barris son espais pensats per les persones, on aquestes s’han de moure amb tranquil·litat i evitant la contaminació, el perill i el soroll del transit rodat, per aquest motiu apostem per augmentar els espais lliures de circulació o prendre mesures de pacificació.

Afavorir l’ús dels mitjans de transport col·lectius.

La contaminació a la ciutat es generada en un percentatge important pel transit, per aquest motiu es fa necessari l’augment de l’ús dels mitjans de transport col·lectius i per aconseguir això hem de afavorir i compensar als ciutadans que fan us i incentivar a la resta de població.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: