Control de Contaminació

Estudi epidemiològic de la ciutat de l’entorn dels complexos petroquímics. La ciutat es troba envoltada de industria que es fa necessària per al desenvolupament de la nostra societat, però també hem de conèixer les repercussions a la salut que provoca per tal de remeiar i corregir el problemes generats. Per aquest motiu es fa necessari saber quina es la qualitat del nostre medi, quins son els elements contaminants que estan incidint negativament sobre la població i a partir d’aquí començar a demanar les mesures correctores que es necessiten.

• Millora en els controls i informació d’emissions. Per remeiar els efectes de la contaminació atmosfèrica al nostre municipi es fa necessària una bona informació no solament dins d eles administracions si no també directament a la població, per aquest motiu els plafons informatiu immediats han de ser un element més de la ciutat ben informada.

0 Comments

Deixa un comentari

Estadísticas

  • 3.727 visitas

D’on ens visiten

Sígueme en Twitter

Categories

Comentaris recents

    Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.información cookies

    ACEPTAR
    Aviso de cookies
    %d bloggers like this: